Pompy ciepła.
Ekologiczne ogrzewanie – nasze pompy ciepła wykorzystują do pracy powietrze, dzięki czemu nie produkują szkodliwych substancji.
Co ma wspólnego pompa ciepła i lodówka?
Mogłoby się wydawać, że technologia zastosowana w pompach ciepła jest innowacyjna. Nic bardziej mylnego. Ta technologia jest znana i stosowana od lat, np. w lodówkach. Tak, zasadę działania pompy ciepła można porównać do zasady działania lodówek. Działają tak samo, jedynie procesy cieplne zachodzą w nich odwrotnie. Lodówka odbiera ciepła ze środka i przekazuje je na zewnątrz, pompa ciepła pobiera ciepło z zewnątrz i przekazuje je do środka.
Pompy ciepła – zasada działania
Pompa ciepła pobiera ciepło z powietrza i dzięki zastosowanej technologii w postaci sprężarki, skraplacza i parownika, ogrzewa wodę w instalacji, zapewniając tym samym ciepło w domu i ciepłą wodę użytkową na potrzeby mieszkańców.
Ogrzewanie za pomocą urządzeń ze źródeł odnawialnych to ochrona środowiska naturalnego i redukcja zanieczyszczeń powietrza. Ale przede wszystkim to oszczędności. Pompy ciepła Immergas to energooszczędne urządzenia z najwyższymi klasami energetycznymi.
Rodzaje pomp ciepła
Pompy ciepła Immergas występują w dwóch rodzajach. Czym się różnią? Sprawdź!
MONOBLOK
Pompa ciepła typu monoblok to w ofercie Immergas seria pomp o nazwie Magis M. Monoblok w określeniu pompy oznacza, że składa się ona z jednej części, która zawsze montowana jest na zewnątrz budynku. Seria ta charakteryzuje się przede wszystkim szeroką gamą dostępnych mocy od 4 do 30 kW. Dzięki czemu można z łatwością dopasować pompę do potrzeb budynku i jego mieszkańców.
W pompach ciepła typu monoblok cały układ hydrauliczny i chłodniczy został fabrycznie umieszczony w jednej obudowie, dzięki czemu montaż monoblokowej pompy ciepła jest zwykle łatwiejszy i szybszy niż pompy ciepła typu split. Należy jednak pamiętać, aby zastosować odpowiednie zabezpieczenia antyzamarzaniowe pompy ciepła.
SPLIT
Pompa ciepłą typu split to w ofercie Immergas pompy z rodziny Magis PRO V2 o mocy od 4 do 16 kW. Split w określeniu pompy oznacza, że składa się ona z dwóch jednostek: zewnętrznej, montowanej na zewnątrz budynku oraz wewnętrznej montowanej w środku. W przypadku tych pomp układ hydrauliczny pompy został umieszczony w jednostce wewnętrznej, co skutecznie eliminuje ryzyko jego zamarznięcia. Jednostka wewnętrzna pośredniczy w wymianie ciepła pomiędzy jednostką zewnętrzną, a instalacją grzewczą.
Ciesz się chłodem w upalne dni
Czy można chłodzić pompą ciepła?
Pompy ciepła mają wbudowaną funkcję chłodzenia. Dzięki możliwości odwrócenia cyklu pracy pompy, zamiast ciepła może ona dostarczać chłód do pomieszczeń. Aby w ogóle chłodzenie było możliwe, należy zainstalować odpowiednie urządzenia, jakim są klimakonwektory.
Urządzenia te mogą zarówno chłodzić, jak i ogrzewać pomieszczenia, są zatem wyjątkową alternatywą dla tradycyjnych grzejników.
Klimakonwektory występują w postaci stojącej i wiszącej, dzięki czemu z łatwością wybierzemy miejsce montażu.
Ciesz się miękką wodą
Jak skutecznie chronić instalację i wydłużyć jej żywotność?
Instalacje centralnego ogrzewania odpowiednio zabezpieczone będą dłużej sprawne, a urządzenia będą pracować wydajniej i efektywniej. Największym zagrożeniem dla instalacji jest kamień oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, jak np. drobinki żelaza.
Możemy skutecznie chronić instalację, stosując odpowiednie urządzenia.
Zmiękczacz wody Immersoft w skuteczny sposób zmniejsza stopień twardości wody. To proste w montażu urządzenie jest właściwie bezobsługowe. Niewielkie gabaryty urządzenia umożliwią montaż np. w kuchennej szafce. Skutecznie jednak pomoże pozbyć się problemów, które powoduje zbyt twarda woda w domu. Przede wszystkim ochroni instalację przed kamieniem, ale również:
- wydłuży żywotność sprzętu AGD. Odkładający się kamień ma również negatywny wpływ na pralki, zmywarki i inne urządzenia, które mają kontakt z wodą;
- znacznie zmniejszy zużycie środków czystości i kosmetyków, które gorzej rozpuszczają się w twardej wodzie;
- poprawi kondycję skóry i włosów. Twarda woda wysusza je, a dodatkowo wymaga stosowania większej ilości kosmetyków;
- poprawi smak przygotowanych potraw i napojów;
- sprawi, że naczynia po myciu będą bardziej błyszczące i pozbawione zacieków, a w łazience i kuchni nie znajdziemy nieestetycznych zacieków.
Filtr magnetyczny CleanWater chroni instalacje centralnego ogrzewania przed osadami i wszelkiego rodzaju drobinkami żelaza. Filtr nie wymaga dodatkowej obsługi, pracuje podczas zwykłego działania urządzenia.
Bezpłatna gwarancja do 5 lat i uruchomienie! Sprawdź, jakie są warunki!
Wszystkie produkty Immergas objęte są obowiązkową 2-letnią gwarancją.
Istnieje jednak możliwość bezpłatnego wydłużenia jej do 5 lat, wystarczy:
- zarejestrować zakupione urządzenie,
- wykonywać coroczne (odpłatne) przeglądy,
a gwarancja zostanie utrzymana do 5 lat, licząc od daty uruchomienia.
Pierwsze uruchomienie również bezpłatne.
Usługa uruchomienia jest również pokrywana przez Immergas. Po stronie użytkownika będzie jedynie uregulowanie należności za dojazd serwisanta oraz ewentualne dodatkowe usługi, które serwisant będzie musiał wykonać, aby uruchomić urządzenie.
Zalety pomp ciepła
Oszczędność
Pompy ciepła to oszczędne urządzenia, które dzięki zaawansowanej technologii pozwalają na ogrzewanie domu w bardzo ekonomiczny sposób. Tutaj należy przytoczyć współczynnik COP, który określa stosunek pobranej energii elektrycznej do wytworzonej energii cieplnej – im wyższa wartość COP, tym mniej prądu pompa zużyje do uzyskania ciepła. I właśnie ten wysoki COP dla Magis PRO oraz Magis M na poziomie do 5,20 wskazuje, że ogrzewanie pompą ciepła Immergas będzie się opłacało. Jeśli dodatkowo zastosujemy w naszej instalacji fotowoltaikę, powstanie system o bardzo niskich kosztach.
Ekologia
Pompy ciepła do działania wykorzystują energię odnawialną. Dzięki czemu są przyjazne dla środowiska. Zaawansowana technologia umieszczona w hybrydowych pompach pozwala na wydajnie i efektywnie wykorzystywać paliwo potrzebne do produkcji energii cieplnej i ciepłej wody użytkowej.
Wydajność
Pompy ciepła pracują efektywnie nawet w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych, dzięki temu nie musimy martwić się, że będzie nam zimno. Kluczowy jest dobór właściwej mocy pompy ciepła do zapotrzebowania budynku, dlatego warto ten dobór zlecić fachowcom.
Klimakonwektor
W pompach ciepła zastosowano funkcję efektywnego chłodzenia, co sprawia, że pompy ciepła mogą być wykorzystywane podobnie jak klimatyzacja. Jeśli chcemy efektywnie używać tej funkcji w gorące dni warto zastanowić się nad montażem klimakonwektorów, które są świetnym odbiornikiem ciepła/zimna generowanym przez pompę ciepła.